REGULAMIN CZYTELNI

1.   Z czytelni może korzystać każdy uczeń.

2.   W czytelni można korzystać ze wszystkich zbirów tj. z księgozbioru podręcznego, czasopism i innych zbiorów biblioteki.

3.   Z księgozbioru podręcznego można korzystać tylko na miejscu, nie można wynosić książek poza czytelnię.

4.   Czytelnik ma dostęp do książek i czasopism znajdujących się w bibliotece na regałach otwartych, do innych zbiorów za pośrednictwem bibliotekarza.

5.   Czytelnik ma obowiązek zwrócić czytane książki bibliotekarzowi.

6.   Czasopisma odnosi się na ustalone miejsce.

7.   W czytelni obowiązuje cisza.

8.   Wszelkie okrycia wierzchnie (płaszcze, kurtki) użytkownicy czytelni pozostawiają w szatni, a teczki, tornistry, plecaki w wyznaczonym do tego miejscu.

9.   Korzystający z czytelni zobowiązany jest każdorazowo wpisać się do zeszytu obecności podając dane: nazwisko i imię, datę, klasę i źródło z którego korzystał.

1       10.  Czytelnik odpowiada za książki i czasopisma z których korzysta.

11.       Nie wolno kreślić w książkach i czasopismach, robić notatek na marginesach książek, zaginać kartek, wyrywać stron i używać innych zakładek poza papierowymi.

12.       Zbiory czytelni stanowią własność szkoły, którą powierza się czytelnikowi.