REGULAMIN KORZYSTANIA ZE STANOWISK KOMPUTEROWYCH

1.   Komputer uruchamia pracownik biblioteki, który jest upoważniony do wprowadzania stosownych haseł.

2.   Komputery znajdujące się w bibliotece służą do przeglądania edukacyjnych programów multimedialnych, dostępnych w bibliotece oraz do wyszukiwania informacji w Internecie.

3.   Z komputerów mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły na zasadach określonych w regulaminie w godzinach pracy biblioteki szkolnej.

4.   Przy stanowisku komputerowym mogą znajdować się najwyżej dwie osoby pracujące w ciszy i nie zakłócające rytmu pracy biblioteki. Niedopuszczalne jest spożywanie posiłków i napojów.

5.   Na zajęcie miejsca przy komputerze potrzebna jest zgoda nauczyciela-bibliotekarza. Maksymalny czas pracy wynosi 1 godzinę, istnieje możliwość rezerwacji komputera na następny dzień.

6.   Internet służy jedynie do celów edukacyjnych tj. poszerzania wiedzy przedmiotowej. Uczeń jest obowiązany podać nauczycielowi-bibliotekarzowi tematykę zagadnień poszukiwanych w Internecie i dokonać stosownego wpisu w prowadzonym przez bibliotekę zeszycie.

7.   W godzinach 8.00-13.00 i w czasie przerw z komputera można skorzystać tylko w przypadku wyszukiwania informacji związanych z lekcjami i zadaniami domowymi.

8.   Po godzinie 13.00 można posłuchać muzyki bądź pograć.

9.   Aby skorzystać z komputera w celach rozrywkowych - gry, muzyka uczeń musi wykazać się przeczytaniem minimum 5 książek, innych niż lektura, w miesiącu.

10.  Zabronione jest wykonywanie czynności naruszających prawa autorskie twórców lub dystrybutorów oprogramowania.

14.    Nie stosowanie się do w/w punktów Regulaminu spowoduje zakaz korzystania ze stanowiska komputerowego na okres wskazany przez nauczyciela-bibliotekarza.