• „Nauczyciel z pasją”

Na co dzień spotykamy ich na szkolnym korytarzu. Są z nami, kształtują naszą osobowość, uczą danego przedmiotu. Robią to wspaniale. Stosują ciekawe oraz nowoczesne sposoby przekazywania wiedzy. Korzystają z multimedialnych pomocy. Są specjalistami w swojej dziedzinie. Mają styl, klasę i osobowość, ale wyróżnia ich jedno    – a mianowicie pasja.

Pasja to ich drugie „ja”. Tak można powiedzieć o prezentowanych na naszym forum nauczycielach. Przełamują oni stereotyp, że pedagog tylko kształci.

Te osoby to ludzie z pasją, którzy w pełni, oddają się temu, co kochają, co sprawia im przyjemność i zarażają tym entuzjazmem kolejne pokolenia swoich wychowanków. Ponadto mają też pasje w życiu prywatnym.

Myślę, że warto ich bliżej poznać. Są to moje koleżanki i koledzy z pracy. Zgodzili się ze mną porozmawiać.

W kolejnych odsłonach prezentować będę sylwetki czynnych zawodowo nauczycieli spośród grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Jana Pawła II w  Koronowie. Serdecznie zapraszam do lektury.

mgr Joanna Skórzewska

Dyrektor Szkoły Zbigniew Głogowski