• Uczniowie w naszej szkole aktywnie korzystają z sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Na zajęciach wykorzystujemy Drukarki 3D, Klocki LEGO, aparat fotograficzny, mikroporty i mikrofony kierunkowe oraz zestaw nagłaśniający z mikrofonami.

Wrzesień

We wrześniu na zajęciach techniczno - komputerowych złożyli zakupiony w ramach projektu mobilne zestawy do zajęć konstrukcyjnych STEAM, który będzie wykorzystany na zajęciach technicznych.

Rozpoczeliśmy również przygodę z zestawami Robot mBot Ranger

Październik

Na zajęciach robotyki rozpoczęliśmy naszą przygodę z robotami edukacyjnymi mBot. Klocki zakupione zostały w ramach programu Laboratoria Przyszłości. To bardzo ciekawa zabawa, wymagająca cierpliwości i precyzji. Powstały pierwsze roboty – zaprogramowane przez uczniów do jazdy pojazdy.

Listopad

Podczas listopadowych zajęć informatycznych uruchomiliśmy po raz pierwszy google VT. W trakcie zajęć uczniowie poznawali wirtualną rzeczywistość. Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu Laboratorium Przyszłości, dzieci mogły przenieść się w odległe, ciekawe miejsca nie opuszczając szkolnego korytarza. Wyprawa w kosmos, podwodny spacer, bliskie spotkanie z rekinem – to wszystko było możliwe nie ściągając z nóg szkolnych kapci. Okrzykom zachwytu i radości nie było końca. Trudno było zapanować nad emocjami.

Grudzień

W  listopadzie klasy 6 rozpoczeły od zajęć, na których poznawały  zasady obsługi drukarki 3D. Uczniowie uczyli się jak zakładać i wprowadzić filament, kalibrować urządzenie i poziomować stół. Następnym krokiem było zapoznanie się z budową i działaniem drukarki 3D, obszarem roboczym czyli platformą. Ogólną zasadą działania, korzystającą z przyrostowej metody druku, która opiera się na warstwach. Mając gotowe modele 3D przygotowaliśmy  je w programie typu silcer do druku zapoznając się z projektem, ustawieniem drukowania, ilością warstwi wykorzystanego finamentu itp Efekty pracy  naszej drukarki można zobaczyć na załączonych zdjęciach.Pierwszym wydrukiem była kostka oraz wąż.

Styczeń

Młodzi konstruktorzy z SP2 próbują swoich sił wykorzystując na zajęciach klocki konstrukcyjne zakupione w ramach programu Laboratorium Przyszłości.  Klocki POLYDRON – Budujemy mosty rozwijają nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie, wyobraźnię przestrzenną i kreatywność – a tej naszym uczniom nie brakuje.

Luty

Wirtualna rzeczywistość to stworzony za pomocą technologii informatycznej trójwymiarowy obraz, przedstawiający wygenerowany świat rzeczywisty lub całkowicie fikcyjny, w którym możemy się znaleźć za pomocą gogli VR.

Nasi uczniowie przez cały tydzień poznawali możliwości jakie dają gogle, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Gogle Oculus wyświetlają obraz w 3D i 360 stopniach. Kontrolery służą zarówno jako narzędzie do sterowania okularami, a także zamieniają się w nasze wirtualne dłonie, których ruchy pomagają odnaleźć się w wirtualnym świecie. Zakładając gogle na oczy, byliśmy odizolowani od świata rzeczywistego. Otaczał nas zupełnie nowy obraz i dźwięk. Przenieśliśmy się w głąb oceanów, zdobywaliśmy najwyższe górskie szczyty, głaskaliśmy dzikie zwierzęta, staliśmy oko w oko z dinozaurami, lataliśmy w przestworzach, odczuwaliśmy brak grawitacji w kosmosie.

Lekcje informatyki klasy 6b

Marzec

W marcu kamerę zakupioną w ramach projektu wykorzystano do wykonania nagrania uczennicy klasy 6a Kseniy Sushko do konkursu "Rozśpiewane, roztańczone kujawsko-pomorskie".

Kwiecień

Na kwietniowych zajęciach uczniowie korzystali z LEGO SPIKE PRIME Robot Edukacyjny. Uczniowie otrzymali pomoce, z których mogli korzystać (zdjęcia i wskazówki konstrukcyjne). Po zbudowaniu robotów programowali je w specjalnie przygotowanym programie. Zajęcia nastawione były głównie na myślenie logiczne i poszukiwanie rozwiązań poza schematami. Uczniowie zbudowali Tor przeszkód i zaprogramowali przeszkodę z drążkiem edukacyjnym.

Lego SPIKE Prime - pakiet edukacyjny (45678+45680)

Maj

Dzisiaj testowaliśmy klocki POLYDRON – Konstrukcje STEAM otrzymane w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Początkowo tworzyliśmy konstrukcje wg załączonego schematu, poznając poszczególne elementy i sposoby ich łączenia. Szybko jednak puściliśmy wodze fantazji i zaczęły powstawać zupełnie nowe konstrukcje. Klocki zostały zakupione dzięki programowi Laboratoria Przyszłości