• Współczesny człowiek w świecie mediów

W ramach działalności zespołu do spraw kontaktów z mediami i realizacji zaplanowanych działań na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 2 Im. Jana Pawła II w Koronowie została przeprowadzona akcja „Współczesny człowiek w świecie mediów”.

Celem akcji było rozbudzenie zainteresowania uczniów środkami masowego przekazu, jakimi są: radio, telewizja, prasa, Internet. Uczestnikami przedsięwzięcia stali się uczniowie klas IV-VIII, których zadaniem było wykonanie plakatu nawiązującego tematycznie do współczesnych massmediów i podkreśleniu roli człowieka w ich współtworzeniu. Już od dłuższego czasu człowiek porusza się w świecie wirtualnym, a rzeczywistość wymaga od nas wszystkich korzystania z najnowszych technologii informatycznych, dzięki którym możemy porozumiewać się, przekazywać sobie informacje, uczyć się, rozwijać swoje pasje. Massmedia stały się naszym nieodłącznym towarzyszem   i korzystamy z nich codziennie w mniejszym lub większym stopniu.

Akcja została przeprowadzona zdalnie. Prace wykonane przez poszczególne zespoły klasowe zostały sfotografowane i przesłane do szkoły. Prace wykonano różnymi technikami i stylami. Każda jest wyjątkowa i podkreśla rolę człowieka w świecie mediów. Prace można oglądać na stronie internetowej szkoły w zakładce – Wydarzenia z życia szkoły.

W imieniu członków zespołu dziękuję wszystkim wychowawcom oraz uczniów za tak aktywny udział w organizowanej akcji. Świadczy to o zaangażowaniu uczniów i potrzebie wyrażenia swoich emocji i doznań poprzez sztukę.

Joanna Skórzewska

Galeria prac