Musical  „Mały Książę” | Półkolonie zimowe w SP2 | Dary Jana Pawła II | DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE II C | Jasełka w SP2 | Spotkanie z Mikołajem | Święto Drzewa | Święto Niepodległości | Jesienna wycieczka przyrodnicza | „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczna droga do szkoły” | Zajęcia garncarskie „ Garniec” | Żywa lekcja przyrody | Klucz do uczenia – program wsparcia kujawsko-pomorskich nauczycieli | Skarpetka dla wcześniaka | BEZPIECZNY RUCH DROGOWY | Spotkanie bajek – czyli ambaras w bajkowym lesie … | „Bajkowe Jasełka” | SPRAWOZDANIE Z AKCJI „BIAŁY MIŚ” | Noc Artystyczna | Dzień Babci i Dziadka w III A | “Dar kanonizacji” | Warzywne Ufoludki | Pokaz Bractwa Rycerskiego „KERIN” dla klas IV-V | „Pluszowy Miś” we Wtelnie | Podsumowanie ścieżki międzyprzedmiotowej regionalnej  dla klas VI | Dziewiąta rocznica śmierci Jana Pawła II | Zbiórka karmy dla zwierząt | „Agresji mówimy NIE !!!” | „Dziś są Twoje urodziny…”  kl. 1-3 | Jestem bezpieczny- umiem pomagać innym! | Akcja „Porządki” | „Wyobraźnia jest o wiele ważniejsza niż wiedza.” | Wyniki ogólnopolskiego sprawdzianu kl. VI | Zbiórka baterii

Musical „Mały Książę”

Sprawozdanie z wyjazdu  klas szóstych do Bydgoszczy i udziału w musicalu  „Mały Książę”

Pewnego razu był sobie Mały Książę, który mieszkał na planecie niewiele większej od niego samego i który bardzo potrzebował przyjaciela…”

Tymi słowami rozpoczął się musical „Mały Książę” będący sceniczną adaptacją książki Antoine de Saint-Exupery pod tym samym tytułem, który miał miejsce 25 lutego 2014 roku w Bydgoszczy w sali „Adrii”. Widzami była młodzież klas gimnazjalnych z Bydgoszczy oraz czterdziestoosobowa grupa uczniów klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie.

Musical „Mały Książę” to 95 minutowa opowieść o chłopcu, który istnieje w każdym z nas. Aktorzy teatru „PEGAZ ART” ze Świdwina wprowadzili widzów w zaczarowany świat muzyki, wokalu, kostiumu i sztuki aktorskiej i pozwolili oglądającym poznać „Małego Księcia” nie tylko jako lekturę szkolną ale także jako chwile wspomnień, które pozostaną na długi czas w ich pamięci. Spektakl był ciekawy, a czas jego trwania wcale się nie dłużył. Sprawiały to piosenki śpiewane na żywo przez aktorów oraz równomiernie z toczącą się akcją. Zauważyć należy, że wszystkie cytaty znane z książki zostały zachowane w całości. Dobrą jakość odbioru gwarantował profesjonalny sprzęt. Atrakcję stanowiły też elementy baletu, akrobacje a także efekty specjalne.

Jak nigdy dotąd widzowie zachowywali się kulturalnie i owacjami na stojąco podziękowali za grę aktorom. Spektakl został przygotowany na bardzo wysokim poziomie.

Pobyt w Bydgoszczy zakończył się wizytą w restauracji McDonalds. Pełni artystycznych i smakowych wrażeń uczniowie bezpiecznie wrócili do szkoły.

Wyjazd zorganizowała nauczycielka języka polskiego p. Joanna Skórzewska, a opiekę sprawowali wychowawcy i nauczyciele klas szóstych:

p. Danuta Guz, p. Katarzyna Śnieżawska, p. Joanna Włodarczyk.

Sprawozdanie sporządziła: Joanna Skórzewska

• Szkoła Podstawowa Nr 2 w Koronowie im. Jana Pawła II