• Czytam, bo lubię!

Program promujący czytelnictwo dla uczniów  klas III – VI w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie.

Głównym celem programu jest zachęcanie uczniów do czytania.

Każdy uczestnik programu:

• czyta książki;
          • potrafi sformułować krótką opinię o nich;
          • wartościowo i ciekawie spędza czas wolny;
          • rozwija zainteresowania i wyobraźnię
          • kształtuje właściwy system wartości.

Na potrzeby programu opracowano dwie listy książek: dla klas III-IV oraz V –VI.

Wybrane książki znajdują się w bibliotece szkolnej na wydzielonych i opisanych półkach.

Każdy uczeń, który chce wziąć udział w programie, wybiera ze swojego wykazu cztery pozycje na rok i opracowuje je na pobranej z biblioteki karcie.

Gotowe prace oddane do biblioteki są skanowane i  umieszczane na stronie internetowej szkoły oraz na gazetce w bibliotece szkolnej (są dodatkową reklamą książek).

W porozumieniu z nauczycielami języka polskiego, na zakończenie roku szkolnego uczniowie, którzy opracowali cztery książki, otrzymują 6 (oceny cząstkowe) z edukacji polonistycznej (języka polskiego).

Uczestnik programu otrzyma od Organizatora tj. Biblioteki pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową.

Wszystkie prace uczniów zostaną wydane w formie książki przez bibliotekę szkolną.

Program potrwa od 10.10.2016 do 10. 05. 2017

Zachęcamy do uczestnictwa w programie i życzymy miłego spędzania czasu w towarzystwie książek!

Lista książek do opracowania: