• Nasz Patron

•

18 czerwca 2002 roku na posiedzeniu Rady Pedagogicznej z inicjatywy nauczycieli podjęto decyzję o przystąpieniu do prac nad nadaniem imienia szkole.
              We wrześniu 2002 roku dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 powołał zespół koordynujący działania związane z wyborem patrona szkoły, w skład którego weszły:
          - p. Aleksandra Głogowska;
          - p. Aleksandra Kaczmarek-Flies
          - p. Iwona Kobza;
          - p. Tamara Kruszczyńska;
          - p. Krystyna Nowicka;
              Uczniowie, rodzice i nauczyciele zgłaszali do grudnia 2002 roku swoje propozycje na patrona. Zgodnie z ustaleniami zespołu patronem mogła być wybrana osoba żyjąca lub nieżyjąca, instytucja lub wielkie wydarzenie.
               Spośród kilkunastu zgłoszonych propozycji zespół wybrał
          6 kandydatów, którzy otyrzymali największą liczbę głosów.
          Byli to:

- Jan Paweł II;
              - Adam Mickiewicz;
              - Maria Konopnicka;
              - Tadeusz Multański;
              - Mikołaj Kopernik;
              - Kazimierz Wielki;
              W czerwcu 2003 odbyły się głosowania uczniów, rodziców i nauczycieli.
              Na posiedzeniu Rady Pedagogicznej w dniu 24.06.2003 członek zespołu p. Aleksandra Głogowska przedstawiła wyniki głosowania. Najwięcej głosów otrzymała kandydatura Jana Pawła II.

Na wniosek Dyrektora Szkoły p. Zbigniewa Głogowskiego Rada Pedagogiczna podjęła uchwałę o wyborze Jana Pawła II na patrona szkoły i upoważniła  dyrektora do wystąpienie
          z wnioskiem do Przewodniczącego Rady Miejskiej o nadanie
           Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie
          imienia Jana Pawła II.

24 wrzesnia 2003 roku na XII Sesji Rady Miejskiej podjęta została Uchwała o nadaniu

Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie imienia Jana Pawła II.

Uczestnicy posiedzenia Rady Miejskiej na którym podjęto Uchwałę.

16 pażdziernika 2003 roku rozpoczęły się uroczystości związane z nadaniem naszej szkole

imienia Jana Pawła II.

Ksiądz Biskup Jan Bernard Szlaga odprawił uroczystą Mszę Św. w Kolegiacie,

w której uczestniczyła cała społeczność szkolna,

przedstawiciele Rady Miejskiej i zaproszeni goście.

Po Mszy Świętej odbyła się uroczystość odsłonięcia  tablicy pamiątkowej i nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II, oraz otwarcie izby pamięci poświęconej naszemu Patronowi.

3 czerwca 2004 roku nasza szkoła została wpisana na listę
          Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.