• Koronowo solidarne z Ukrainą

• Z inicjatywy naszej szkoły gościliśmy w sobotę, 19 marca, dzieci wraz z opiekunami z Ukrainy, przebywających w ośrodkach w Pieczyskach. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji, kadry nauczycielskiej, rady rodziców, pracowników i przyjaciół szkoły przez kilka godzin dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach, tańcach, konkursach sportowych i plastycznych. Nie zabrakło DJ-a, wolontariuszy działających przy szkole, harcerzy, słodkiego poczęstunku i niespodzianek, które zapewnili rodzice uczniów naszej szkoły oraz opieki medycznej. Było to niezwykłe, niezapomniane spotkanie integracyjne. Do zobaczenia na kolejnych!

• „W pojedynkę jesteśmy kroplą,

razem jesteśmy oceanem”

R. Satoro

Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom, ludziom dobrej woli za okazane serce i pomoc w zbiórce darów dla Uchodźców z Ukrainy. Państwa hojność przerosła nasze oczekiwania. Zebraliśmy „ocean” darów, które przekażemy Gminie Koronowo. Po raz kolejny udowodniliście Państwo, że siła tkwi w grupie.

Dziękujemy także wolontariuszom i wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy pomogli w tej akcji  i dołożyli swoją „cegiełkę”. To fantastyczny dar serca.

Za słowami naszego patrona św. Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest,

Nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.