• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZERÓWKACH I KLASACH PIERWSZYCH

• 19.01.23 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były piosenki i tańce zaprezentowane przez dzieci z klas zerowych i uczniów klas pierwszych. Na spotkanie przybyli bardzo licznie seniorzy, którzy z zachwytem oglądali swoje wnuczęta. Zdjęcia oddają różnorodność i pomysłowość przedstawioną  przez najmłodsze dzieci w szkole. Nad całością czuwały wychowawczynie. Zaprezentował się również zespół wokalny prowadzony przez Panią Elę D. Było pięknie, radośnie i kolorowo,  było słychać jak dziadkowie obiecywali grosik do skarbonki, były całusy i przytulasy. Wychowawczynie: B. Schalska, J. Kwaśniewska, J. Wanczura, E. Brzezińska, M. Wnuk, I. Sekuła- Koźlinka, E.Grabowska, E.Rydelska,  J . Polachowska i K. Czekalińska zaś  usłyszały wyrazy uznania  i gorące podziękowania.

• I Gminny Konkurs Ortograficzny „Znawcy polskiej ortografii”

• Laureaci I Gminnego Konkursu Ortograficznego

o tytuł „Znawcy polskiej ortografii” wyłonieni

„Język polski jest piękny, ponieważ szeleści jak jesienne liście,

skrzypi jak mróz zimową porą,

świszczy jak wiosenny wiatr,

ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!”:

Tymi słowami Karoliny Błażejczyk pani Joanna Skórzewska powitała uczestników i ich opiekunów przybyłych na I Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Znawcy polskiej ortografii”, który odbył się 15 grudnia 2022 r. w Centrum Kultury „Synagoga” w Koronowie. Jego organizatorem i pomysłodawcą była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Koronowa – Pan Patryk Mikołajewski.

Zasadnicze cele konkursu to:

- propagowanie i podniesienie kompetencji uczniów w zakresie znajomości zasad i stosowania polskiej ortografii i interpunkcji w praktyce,

- rozwijanie zainteresowań polonistycznych – wspieranie uczniów uzdolnionych w tym zakresie,

-  wymiana doświadczeń między szkołami oraz integracja środowiska uczniów i nauczycieli szkół podstawowych gminy Koronowo.

Do rywalizacji konkursowej zgłosiły się cztery szkoły podstawowe z terenu gminy Koronowo:

- Szkoła Podstawowa im. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie, którą reprezentowało   pod opieką pani Urszuli Gorczyńskiej czworo uczniów.

- Szkoła Podstawowa w Witoldowie, którą reprezentowało   pod opieką pani Alicji Drążkowskiej dwoje uczniów.

- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, którą reprezentowało   pod opieką pani Joanny Sandomierz czworo uczniów.

- przedstawiciele gospodarzy Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie, którą reprezentowało   pod opieką pani Joanny Skórzewskiej i pani Edyty Żydkiewicz czworo uczniów.

Uczniowie walczyli w dwóch kategoriach wiekowych o zaszczytny tytuł „Znawcy polskiej ortografii”. Zadaniem każdej z grup było napisanie dyktanda ze słuchu oraz rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość zasad polskiej ortografii i interpunkcji. W czasie gdy komisja sprawdzała prace uczestnicy konkursu obejrzeli przedstawienie teatralne tematycznie nawiązujące do stosowania zasad polskiej ortografii.

Wyniki były następujące:

w kategorii klas IV –VI

- tytuł „Znawcy polskiej ortografii” zdobył Alex Heise – uczeń klasy piątej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie

- II miejsce zajął Alan Kiełpiński – uczeń klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie

- III miejsce zajęła Julia Maciejewska – uczennica klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie

w kategorii klas VII –VIII

- tytuł „Znawcy polskiej ortografii” zdobyła Nel Dziamska– uczennica  klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej we Wtelnie

- II miejsce zajął Mateusz Wojtalewicz – uczeń klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie

- III miejsce zajęła Bianka Rogaszewska – uczennica klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie

Konkurs przebiegał w miłej i przyjemnej atmosferze.

Atrakcyjne i cenne nagrody ufundowane przez Burmistrza Koronowa i organizatorów wręczyła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie pani Izabela Maćkowiak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Zapraszamy na przyszłoroczną edycję konkursu.

Joanna Skórzewska