• Komputer może szkodzić!

W ramach działalności zespołu do spraw kontaktów z mediami i realizacji zaplanowanych działań na przełomie maja i czerwca bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 2 Im. Jana Pawła II w Koronowie została przeprowadzona akcja „Komputer może szkodzić!”.

Celem akcji było rozbudzenie zainteresowanie uczniów zagrożeniami, jakie niesie zbyt długie siedzenie przed ekranem komputera.  Uczestnikami przedsięwzięcia stali się uczniowie klas IV-VIII, których zadaniem było wykonanie plakatu nawiązującego tematycznie do różnych aktywności, jakie są możliwe bez udziału komputera oraz innych urządzeń elektronicznych. Dzieci miały wykazać się inwencją twórczą i zaproponować młodszym oraz starszym koleżankom i kolegom szereg możliwości aktywnego i zdrowego pędzania czasu wolnego.

Prace wykonane przez poszczególne zespoły klasowe zostały wyeksponowane na holach szkoły.  Prace wykonano różnymi technikami i stylami. Każda jest wyjątkowa i prezentuje ciekawe formy odpoczynku bez komputera.

W imieniu członków zespołu dziękuję wszystkim wychowawcom oraz uczniom za tak aktywny udział w organizowanej akcji. Świadczy to o zaangażowaniu uczniów i potrzebie wyrażenia swoich emocji i doznań poprzez sztukę.

Joanna Skórzewska