• UWAGA!

• Od 1 września 2022 roku zmianił się numer wewnętrzny do Pani Intendent - nowy numer to 39.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września 2022r. kolejny raz w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie zabrzmiał  ten wyjątkowy pierwszy dzwonek. Szczególny nie tylko dlatego, że oznacza dla uczniów, Rodziców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły rozpoczęcie nowego roku szkolnego ale także ze względu na czas. Data 1 września co roku kieruje nasze myśli ku dramatycznym wydarzeniom z 1939r. a teraz także niestety przypomina jakim ważnym i trudnym zadaniem jest zabieganie o pokój.

Z lekkim smutkiem pożegnaliśmy wakacje ale też z duża dozą radości i optymizmu zaczęliśmy ten nowy rok szkolny dzięki apelowi, który przygotowali uczniowie klasy VI a i VI b, których przygotowała Pani Edyta Żydkiewicz. W jego organizacji i przebiegu wykorzystano nagłośnienie zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Dzieci pamiętały także o żołnierzach poległych w obronie Koronowa i Polski w czasie II wojny światowej, na ich grobach na cmentarzu parafialnym zostały złożone kwiaty.

W czasie tej uroczystości uczniowie i Rodzice poznali wychowawców klas oraz nową dyrekcję szkoły, którą tworzą Pani  Dyrektor Izabela Maćkowiak oraz Panie Wicedyrektor Katarzyna Śnieżawska i Kamila Lewandowska.

Po apelu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach.